Szkolny Wolontariat kolejny raz wziął udział w akcji "Szlachetna paczka". Tym razem pomagaliśmy panu Janowi z powiatu nyskiego. Zbieraliśmy żywność i środki czystości. W pomaganie włączyli się także nauczyciele oraz uczniowie nie będący członkami Szkolnego Wolontariatu. Z naszej szkoły wyjechało około 50 kg dobroci. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.

Magda Buczkowska i Julia Aksamitowska
View the embedded image gallery online at:

Szkolne Koło Wolontariatu już drugi raz pomogło dzieciom z domu dziecka na Ukrainie. Zbieraliśmy artykuły biurowe oraz pomoce szkolne.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do tej akcji. Mamy nadzieję, że następnym razem również będziemy mogli liczyć na Wasze wsparcie.

Serdecznie dziękujemy!

Marta Buczkowska klasa VIIb

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pomagali w przeprowadzeniu akcji charytatywnej, wspierającej rehabilitację Masona Słowickiego. Podczas turnieju halowej piłki nożnej  w dniu 2 lutego 2020 r. wolontariuszki sprzedawały ciasto oraz pomagały w zbiórce pieniędzy.

Masonowi życzymy zdrowia.

Katarzyna Bogucka, Dominika Wójtowicz

Szkolne Koło Wolontariatu wsparło Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" rozprowadzając cegiełki. W tym roku pomogliśmy 17-letniemu Bartkowi z dziecięcym porażeniem mózgowym. Nasiuczniowie chętnie pomagają.

Amelia Krzemianowska

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu 17 grudnia 2019 r. odwiedzili Dom Pomocy Społecznej  "Maria" w Korfantowie. Wraz z najlepszymi życzeniami wręczyli seniorom własnoręcznie wykonane ozdoby. Były to papierowe choinki i gwiazdy. Mieszkańcy domu opieki bardzo ucieszyli się z prezentów. Wszystkim uczniom, którzy pomagali w organizacji akcji serdecznie dziękujemy.

Barbara Huzar i Dominika Wójtowicz

Szkolne Koło Wolontariatu organizowało w tym roku szkolnym zbiórkę karmy, zabawek i ręczników dla zwierząt.

W dniu 03.12.2019 r. dary zostały przekazane do schroniska w Konradowej.

A. Aleksandrowicz

Jak co roku Szkolny Wolontariat  pamięta o zmarłych, porządkuje groby, zapala znicze. Wspomina tych, którzy  zapisali się w historii lokalnej.

#Szkoła Pamięta

Nasz Szkolny Wolontariat nawiązał współpracę z siostrą Jolantą Stefanów, która prowadzi przedszkole w Jasieniowicach. Miejscowość ta położona jest między Lwowem a Tarnopolem w parafii Złoczów. Aby wesprzeć 25 dzieci w wieku 4-5 lat z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zorganizowaliśmy zbiórkę materiałów biurowych, kredek, bloków, flamastrów oraz produktów Żywnościowych.

Nie zapomnieliśmy także o życzeniach, które umieściliśmy na świątecznej kartce, wykonanej przez uczennicę naszej szkoły.

W tym roku członkowie Szkolnego Wolontariatu włączyli się do akcji pt. ,,Szlachetna Paczka". Przygotowaliśmy paczki ludziom potrzebującym wsparcia. Z tego względu nawiązaliśmy współpracę z kilkoma rodzinami z gminy Głogówek, którym w dniu 03.12 przekazaliśmy nasz szlachetny dar. W wykonanie zaangażowali się wolontariusze, uczniowie oraz nauczyciele naszej placówki. Bardzo dziękujemy za każdy podarunek wszystkim biorącym udział w akcji.

#RazemNaŚwięta

Anna Staszków

W dniu 23 listopada Szkolny Wolontariat zorganizował w naszej szkole  Kawiarenkę. Dochód ze sprzedaży ciast oraz wszystkich innych
wypieków  zostanie przekazany na coroczną akcję pod nazwą ,,Góra Grosza'', w  której bierzemy udział. Serdecznie dziękujemy zarówno osobom  przygotowującym całe przedsięwzięcie jak i zajadającym się tymi  pysznościami uczniom!

#RazemNaŚwięta

Szkolny Wolontariat.