Nasz Szkolny Wolontariat nawiązał współpracę z siostrą Jolantą Stefanów, która prowadzi przedszkole w Jasieniowicach. Miejscowość ta położona jest między Lwowem a Tarnopolem w parafii Złoczów. Aby wesprzeć 25 dzieci w wieku 4-5 lat z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zorganizowaliśmy zbiórkę materiałów biurowych, kredek, bloków, flamastrów oraz produktów Żywnościowych.

Nie zapomnieliśmy także o życzeniach, które umieściliśmy na świątecznej kartce, wykonanej przez uczennicę naszej szkoły.

W tym roku członkowie Szkolnego Wolontariatu włączyli się do akcji pt. ,,Szlachetna Paczka". Przygotowaliśmy paczki ludziom potrzebującym wsparcia. Z tego względu nawiązaliśmy współpracę z kilkoma rodzinami z gminy Głogówek, którym w dniu 03.12 przekazaliśmy nasz szlachetny dar. W wykonanie zaangażowali się wolontariusze, uczniowie oraz nauczyciele naszej placówki. Bardzo dziękujemy za każdy podarunek wszystkim biorącym udział w akcji.

#RazemNaŚwięta


Anna Staszków

 W dniu 23 listopada Szkolny Wolontariat zorganizował w naszej szkole  Kawiarenkę. Dochód ze sprzedaży ciast oraz wszystkich innych
wypieków  zostanie przekazany na coroczną akcję pod nazwą ,,Góra Grosza'', w  której bierzemy udział. Serdecznie dziękujemy zarówno osobom  przygotowującym całe przedsięwzięcie jak i zajadającym się tymi  pysznościami uczniom!

#RazemNaŚwięta

 Szkolny Wolontariat.

    Od 26.11.2018 do 02.01.2019 trwać będzie akcja Góra Grosza. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. zostaną one wykorzystane na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

    Oddając chociażby jeden grosz można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

#RazemNaŚwięta

Katarzyna Sokół

View the embedded image gallery online at:
http://sp2korfantow.pl/index.php/wolontariat#sigFreeIdcc28422a99

W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu pod kierunkiem nauczycielki historii Katarzyny Sokół.

            Głównym celem działania jest przygotowanie młodzieży do podejmowania działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. W roku szkolnym 2018/2019 wolontariuszami są uczennice z klasy VIII b: Milena Niewiadowska i Monika Trybulska oraz uczennice z klasy IIIb: Nikola Gałuszka, Nikola Jędrzejów, Paulina Taratuta, Angelika Bielacha, Anna Staszków i Angelika Słowik.

            Każdy członek koła ma obowiązek być osobą odpowiedzialną, sumienną i rzetelnie spełniać swoje zadania. Wolontariuszki opiekują się pomnikiem pamięci zamordowanych kresowian oraz mogiłami ofiar Polenlager 85. Współpracują ze Stowarzyszeniem Kresowian w Korfantowie. Wolontariuszom życzymy wytrwałości w realizacji bezinteresownych działań.

Katarzyna Sokół