Szkolne Koło Wolontariatu już drugi raz pomogło dzieciom z domu dziecka na Ukrainie. Zbieraliśmy artykuły biurowe oraz pomoce szkolne.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do tej akcji. Mamy nadzieję, że następnym razem również będziemy mogli liczyć na Wasze wsparcie.

Serdecznie dziękujemy!


Marta Buczkowska klasa VIIb

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pomagali w przeprowadzeniu akcji charytatywnej, wspierającej rehabilitację Masona Słowickiego. Podczas turnieju halowej piłki nożnej  w dniu 2 lutego 2020 r. wolontariuszki sprzedawały ciasto oraz pomagały w zbiórce pieniędzy.          

Masonowi życzymy zdrowia.

Katarzyna Bogucka, Dominika Wójtowicz

Szkolne Koło Wolontariatu wsparło Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" rozprowadzając cegiełki. W tym roku pomogliśmy 17-letniemu Bartkowi z dziecięcym porażeniem mózgowym. Nasiuczniowie chętnie pomagają.

 Amelia Krzemianowska

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu 17 grudnia 2019 r. odwiedzili Dom Pomocy Społecznej  "Maria" w Korfantowie. Wraz z najlepszymi życzeniami wręczyli seniorom własnoręcznie wykonane ozdoby. Były to papierowe choinki i gwiazdy. Mieszkańcy domu opieki bardzo ucieszyli się z prezentów. Wszystkim uczniom, którzy pomagali w organizacji akcji serdecznie dziękujemy.

Barbara Huzar i Dominika Wójtowicz

Szkolne Koło Wolontariatu organizowało w tym roku szkolnym zbiórkę karmy, zabawek i ręczników dla zwierząt.

W dniu 03.12.2019 r. dary zostały przekazane do schroniska w Konradowej.

A. Aleksandrowicz

 

Jak co roku Szkolny Wolontariat  pamięta o zmarłych, porządkuje groby, zapala znicze. Wspomina tych, którzy  zapisali się w historii lokalnej.

 #Szkoła Pamięta

 

Nasz Szkolny Wolontariat nawiązał współpracę z siostrą Jolantą Stefanów, która prowadzi przedszkole w Jasieniowicach. Miejscowość ta położona jest między Lwowem a Tarnopolem w parafii Złoczów. Aby wesprzeć 25 dzieci w wieku 4-5 lat z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zorganizowaliśmy zbiórkę materiałów biurowych, kredek, bloków, flamastrów oraz produktów Żywnościowych.

Nie zapomnieliśmy także o życzeniach, które umieściliśmy na świątecznej kartce, wykonanej przez uczennicę naszej szkoły.

W tym roku członkowie Szkolnego Wolontariatu włączyli się do akcji pt. ,,Szlachetna Paczka". Przygotowaliśmy paczki ludziom potrzebującym wsparcia. Z tego względu nawiązaliśmy współpracę z kilkoma rodzinami z gminy Głogówek, którym w dniu 03.12 przekazaliśmy nasz szlachetny dar. W wykonanie zaangażowali się wolontariusze, uczniowie oraz nauczyciele naszej placówki. Bardzo dziękujemy za każdy podarunek wszystkim biorącym udział w akcji.

#RazemNaŚwięta


Anna Staszków

 W dniu 23 listopada Szkolny Wolontariat zorganizował w naszej szkole  Kawiarenkę. Dochód ze sprzedaży ciast oraz wszystkich innych
wypieków  zostanie przekazany na coroczną akcję pod nazwą ,,Góra Grosza'', w  której bierzemy udział. Serdecznie dziękujemy zarówno osobom  przygotowującym całe przedsięwzięcie jak i zajadającym się tymi  pysznościami uczniom!

#RazemNaŚwięta

 Szkolny Wolontariat.

    Od 26.11.2018 do 02.01.2019 trwać będzie akcja Góra Grosza. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. zostaną one wykorzystane na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

    Oddając chociażby jeden grosz można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

#RazemNaŚwięta

Katarzyna Sokół

View the embedded image gallery online at:
http://sp2korfantow.pl/index.php/wolontariat#sigFreeIdcc28422a99

W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu pod kierunkiem nauczycielki historii Katarzyny Sokół.

            Głównym celem działania jest przygotowanie młodzieży do podejmowania działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. W roku szkolnym 2018/2019 wolontariuszami są uczennice z klasy VIII b: Milena Niewiadowska i Monika Trybulska oraz uczennice z klasy IIIb: Nikola Gałuszka, Nikola Jędrzejów, Paulina Taratuta, Angelika Bielacha, Anna Staszków i Angelika Słowik.

            Każdy członek koła ma obowiązek być osobą odpowiedzialną, sumienną i rzetelnie spełniać swoje zadania. Wolontariuszki opiekują się pomnikiem pamięci zamordowanych kresowian oraz mogiłami ofiar Polenlager 85. Współpracują ze Stowarzyszeniem Kresowian w Korfantowie. Wolontariuszom życzymy wytrwałości w realizacji bezinteresownych działań.

Katarzyna Sokół