09.09.2017 w Opolu z udziałem ponad 500 zawodników odbyły się Międzywojewódzkie zawody lekkoatletyczne. Reprezentanci Korfantowa odnieśli znaczący sukces zdobywając 4 medale indywidualnie oraz 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Medal złoty w rzucie młotem zdobył Michael Rogożyński. W tej samej konkurencji medal brązowy przypadł w udziale Sebastianowi Dyl. Pozostałe krążki wywalczyły: w chodzie sportowym Weronika Wilk srebrny, oraz takiego samego koloru Daria Shneider w rzucie młotem.

    Pozostałe miejsca naszych reprezentantów: Gracjan Figura 5m - 300m, Julian Ludwig 4m rzut młotem i 7 m rzut dyskiem, Jakub Gałczyński 6m rzut młotem, Fabian Dziony 8m rzut młotem, Julia Hetmańska 6m 300m, Wiktoria Niewiedział 11m  - 1000m, Klaudia Suszczyńska 5m chód sportowy, Maja Juzwa 8m, Anna Koszyk 10m, Joanna Rymarz 11m, (wszystkie chód sportowy), Iza Maćków 16m rzut dyskiem, Magda Juśkiewicz 6m, Maria Dobrowolska 7m, Maria Nowotna 8m(wszystkie rzut młotem), Angelika Bielacha 10m skok wzwyż. Ponadto w Mistrzostwach województwa dzieci złoty medal w pchnięciu kulą zdobyła Nikola Gałuszka, oraz sztafeta dziewcząt 4x100m.
   

    Mariusz Żabiński