W ramach projektu "Każdy inny- Wszyscy Równi" w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych. Uczniowie mogli doświadczyć jak funkcjonują osoby niewidome. Zorganizowane zostały zajęcia z wykorzystaniem metody stacji zadaniowych, która stwarza warunki do tego, aby to uczniowie samodzielnie zdobywali wiedzę.

Zadania zostały dostosowane do poziomu i możliwości dzieci. Ich zadaniem było między innymi rozpoznawanie dźwięku, twarzy kolegi/koleżanki, przedmiotu, smaku, zapachu za pomocą zmysłów tj.: słuch, węch, dotyk. Ponadto uczniowie mieli za zadanie pokonanie krótkiego odcinka z przeszkodami z zawiązanymi oczami, nawlekanie koralików oraz nakładanie klocków na słupek przy zasłoniętych oczach. Dzieci zmierzyły się również z wejściem po schodach i zejściem z nich z pomocą osoby towarzyszącej przy zasłoniętych oczach. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami.