21 lutego 2023 r. po raz 24. obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole miał on miejsce od 27.02. – 05.03. Biblioteka i nauczyciele języka polskiego przygotowali obchody Tygodnia Kultury Języka, w ramach którego odbyło się wielkie dyktando. Przystąpili  do niego wszyscy uczniowie naszej szkoły w dwóch kategoriach: klasy IV – VI i VII – VIII. Mistrzami Ortografii zostali: Błażej Brzezina z kl. V a i Amanda Zienkiewicz z kl. VIII a.
Ponadto uczniowie klasy V a uczestniczyli w warsztatach on-line przygotowanych i prowadzonych przez pracowników RCRE w Opolu pt. Nosił wilk razy kilka, …póki się ucho nie urwało.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły redagowali Szkolny Słownik Synonimów, który został zaprezentowany w formie gazetki.
W holu szkoły oraz w bibliotece znajdowały się tablice informacyjne oraz wystawa poradników językowych.
Chociaż Tydzień Kultury Języka przeszedł do historii, to jednak we wszystkich pozostała świadomość, że dbanie o język ojczysty to nasz obowiązek.

Klub Miłośników Języka