Pomimo trwającej pandemii i zdalnego nauczania, pracowite, Szkolne Koło PCK nie zaprzestało swojego działania i nadal pracuje nad nowymi projektami i akcjami!


Jeszcze przed przejściem na nauczanie przez Internet, wszyscy wspólnie przygotowywaliśmy się do Światowego Dnia Rzucania Palenia. Dyskutowaliśmy na temat tego, jak szkodliwe jest palenie papierosów i e-papierosów, zwłaszcza dla młodych osób. Z tej okazji, dwie członkinie naszego Koła – Wiktoria Rynkiewicz oraz Marlena Przybyła przygotowały pouczającą, skłaniająca do refleksji prezentację na temat szkodliwości palenia.

Jak wszyscy wiemy, święta zbliżają się wielkimi krokami, niecierpliwi ubierają już choinki i wykupują składniki na pierniczki. Ważne jest, aby każdy z nas spędził Boże Narodzenie w pozytywnej atmosferze i dostał powód do radości. Z tego właśnie powodu, obecnie pracujemy nad życzeniami dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej „Maria” w Korfantowie! Chcemy, aby na twarzy każdego mieszkańca pojawił się szeroki uśmiech i mamy nadzieję, że dzięki naszym kreatywnym, szczerym życzeniom właśnie tak będzie!:)·

Przypominamy również, że zbiórka na schronisko w Konradowej wciąż trwa! Osoby chętne do pomocy, mogą przynosić karmy, kocyki, miseczki i tym podobne przedmioty do szkoły. Tam któryś z pracowników placówki na pewno je odbierze!

Julia Aksamitowska