Szkolne Koło PCK rozpoczęło cykl spotkań o higienie jamy ustnej z uczniami klas Ia i Ib ZSP w Korfantowie. Poprzez zabawę oraz ćwiczenia, zachęcamy dzieci do dbania o higienę jamy ustnej i pielęgnowania dobrych nawyków.
Korzystamy z pomocy, które powstały na potrzeby programu „Chroń dziecięce uśmiechy” - kolorowych, ciekawych dla dzieci materiałów edukacyjnych: zeszytu „Ja i moje zęby” oraz broszurki ze scenariuszami zajęć. Pozostałe pomoce są wynikiem kreatywności wolontariuszy Koła.
 Tym razem scenariusz zajęć dotyczył budowy i rodzajów ząbków oraz podstawowych zasad poprawnego dbania o nie i całą jamę ustną. Ciekawe opowiadanie, pogadanka, kolorowanki i zabawy pomagają  maluchom zapamiętać i utrwalić najważniejsze zdrowotne wskazania. Zresztą na zdjęciach widać, jakie zainteresowanie budziły zajęcia prowadzone przez Maję Apostel i Emilię Krakowską.
Maja i Emilia poprowadziły 06.03.2020 r. zajęcia w klasie Ia z ZSP w Korfantowie


Opiekun Sz .K. PCK
Jolanta Flakowska

W miniony wtorek, 21.01.2020 r. Szkolne Koło PCK wyruszyło pociągiem do Opola, na tradycyjną już, zimową wyprawę.

Trzydziestopięcioosobowa ekipa najpierw skierowała się na ślizgawkę na Toropolu. Po godzinie jazdy na łyżwach czekało nas kino Helios. Obejrzeliśmy filmy "Jumanji" i „Dr Dolittle”. Ten ostatni film kończył się stwierdzeniem, że najważniejsze jest, by sobie w życiu wzajemnie pomagać, co doskonale pasuje do celu działania wolontariuszy.

Każdy z nas świetnie się bawił, pogoda i humory nam dopisały i cało i zdrowo wróciliśmy do domów.
Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za dowiezienie do i od stacji kolejowych, które były punktami zbiórek.

Opiekun szkolnego Koła PCK

J. Flakowska

Członkowie Szkolnego Koła PCK wykonali anioły niosące życzenia dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Maria” w Korfantowie.

Wolontariusze od kilku lat w ten sposób wnoszą odrobinę przedświątecznej radości w życie Seniorów. W tym roku wykonali urocze aniołki z załączoną świerkową gałązką i życzeniami.

Świąteczne życzenia wręczone zostały przez zarząd szkolnego Koła PCK w piątek, 20 grudnia br.

Opiekun Sz. K. PCK

Jolanta Flakowska

 


Okres przedświąteczny to dobry czas na dzielenie się odruchami serca i na zauważanie ludzkich potrzeb. Szkolne Koło PCK, jak co roku ogłosiło i przeprowadziło akcję: „Gwiazdka dla każdego dziecka ". Do 13 grudnia chętni mogli przynosić podarki, które trafią do potrzebujących.

Z zebranych darów: zabawek, puzzli, bajek, książek i słodyczy, powstało 15 pięknych paczek. Dostarczyliśmy je 17 grudnia do Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie zostaną przydzielone potrzebującym rodzinom. Mamy nadzieję, że poprzez nasze działanie, na wielu dziecięcych twarzach zagości uśmiech, a radość zarówno z dawania, jak i otrzymywania doda magii nadchodzącym Świętom Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dziadkom, bez których nasza akcja nie mogłaby się odbyć.

Zarząd i Opiekun Szkolnego Koła PCK

Szkolny Klub Wolontariatu oraz Szkolne Koło PCK zbierały w październiku i listopadzie karmę, zabawki, koce i ręczniki dla zwierząt ze schroniska w Konradowej pod Nysą. We wtorek, 03.12.2019 r. z darami odwiedziła Schronisko czteroosobowa delegacja: Ala Aleksandrowicz, Paulina Zagwocka, Patryk Dziony oraz Krzysztof Niewiadowski.

Na miejscu bardzo serdecznie przyjął nas pan Andrzej Jakubiszak, kierujący od lat placówką. Udzielił nam wielu ciekawych informacji i oprowadził po schronisku.

Otrzymaliśmy, jako przedstawiciele wolontariatu w SP 2 w Korfantowie, serdeczne podziękowania za przywiezioną karmę i inne dary, bo jak wiadomo potrzeby placówki w tym względzie są ogromne.

JF

 

 

   Szkolne Koło PCK rozpoczęło (tak, właśnie rozpoczęło) cykl spotkań z przedszkolakami o higienie jamy ustnej. Poprzez zabawę oraz ćwiczenia, zachęcamy dzieci do dbania o higienę jamy ustnej i pielęgnowania dobrych nawyków Korzystamy z pomocy, które powstały na potrzeby programu „Chroń dziecięce uśmiechy” - kolorowych, ciekawych dla dzieci materiałów edukacyjnych: zeszytu „Ja i moje zęby” oraz broszurki ze scenariuszami zajęć. Reszta pomocy jest wynikiem kreatywności wolontariuszy Koła.
    Tym razem scenariusz zajęć dotyczył budowy i rodzajów ząbków oraz podstawowych zasad poprawnego dbania o nie i całą jamę ustną. Ciekawe opowiadanie, pogadanka, kolorowanki i zabawy pomagają  maluchom zapamiętać i utrwalić najważniejsze zdrowotne wskazania. Zresztą na zdjęciach widać, jakie zainteresowanie budziły zajęcia prowadzone przez Maję Apostel i Emilię Krakowską.
Maja i Emilia poprowadziły 17.06.2019 r. zajęcia w grupie Sówek z przedszkola z ZSP w KorfantowieKolejne spotkania już we wrześniu przyszłego roku szkolnego

Opiekun Sz.K. PCK
Jolanta Flakowska

Grupa czytelnicza Szkolnego Koła PCK działającego przy SP nr 2 w Korfantowie zaprosiła na inscenizację uczniów klas I-III z SZP w Korfantowie. Wolontariusze wystąpili przed małymi gośćmi z przedstawieniem „Królewna Śnieżka ”. Do uważnego odbioru zaprosiła uczniów pani dyrektor Małgorzata Sinicka.

Dzieci słuchały bardzo uważnie, odpowiadały na pytania dotyczące bajki. Na koniec dzieci otrzymały od swoich starszych kolegów kolorowanki dotyczące zaprezentowanej bajki.

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Jolanta Flakowska

Tuż przed egzaminami ósmoklasisty Szkolne Koło PCK miało pełne ręce roboty. Finalizowaliśmy dwie, trwające od miesiąca akcje- Wielkanocny koszyk oraz Wielkanocny zajączek dla seniora.

W ramach pierwszej z nich zebrane zostały produkty spożywcze, z których przygotowaliśmy 10 paczek. Dary zebrane dzięki uprzejmości właścicieli sklepów Colo oraz Iwako, trafiły do rąk potrzebujących poprzez OPS w Korfantowie.

Wolontariusze wykonali także 54 zajączki z wielkanocnymi motywami, serdecznymi życzeniami i czekoladowymi jajeczkami. Jak każdego roku udali się z nimi do Domu Pomocy Społecznej Maria w Korfantowie. Pensjonariusze bardzo się ucieszyli i wzruszyli, a i dla wolontariuszy były to miłe i wzruszające chwile.

Cieszymy się, że mogliśmy umilić Święta darami, które będą sprawiały radość starszym i niejednokrotnie samotnym osobom.

Szkolne Koło PCK