27 czerwca 2021 nasi uczniowie z klasy IV b pod kierunkiem Pani Stanisławy Faron – Mroczko i Agnieszki Pieczary przygotowali prezentację wierszy pt. „Ciągle jestem na tym samym brzegu”.

Pożegnanie Absolwentów 2021
„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia.”

25 czerwca 2021 na hali sportowej odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych, na którym zgromadzili się Burmistrz Korfantowa – Janusz Wójcik, Dyrektor Szkoły – Małgorzata Sinicka, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.

Pan Burmistrz skierował kilka miłych słów w stronę absolwentów życząc im powodzenia na dalszych etapach kształcenia. Również Pani Dyrektor pożegnała uczniów pięknymi słowami oraz przesłaniem, że Szkoła Podstawowa im. Czesława Niemena w Korfantowie to brzmi dumnie.
Ósmoklasiści i ich rodzice pożegnali dyrekcję, swoich wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły i młodszych kolegów, kierując do nich ciepłe słowa podziękowania za trud włożony w edukację.

Młodsi koledzy i koleżanki pod okiem wychowawców przygotowali, krótki program artystyczny.
Najlepsi uczniowie otrzymali zasłużone nagrody, a każdy ósmoklasista pamiątkowy album ze zdjęciem. Została przyznana statuetka Absolwenta Roku 2020/2021. Tytuł ten otrzymała Marta Buczkowska. Również za wybitne osiągnięcia w nauce Olivia Sloan otrzymała Stypendium Burmistrza.

Wakacje to czas zabawy i relaksu pamiętajcie jednak, że zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje bezpieczeństwo.

Tym samym ogłaszamy upragnione WAKACJE !!!!!

Zasłużone wakacje czas zacząć …
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
dla uczniów klas IV – VII

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się 25 czerwca 2021. W holu szkoły zebrali się uczniowie klas IV –VII. Pani Dyrektor Małgorzata Sinicka wręczyła wszystkim uczniom wyróżnionym świadectwa z czerwonym paskiem. Oprócz tego troje uczniów otrzymało stypendium Burmistrza za szczególne osiągniecia w nauce tj. Agnieszka Preusner, Konrad Wojciechowski i Maja Stolarczyk.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu.

Zbliżają się wakacje, dlatego naszą szkołę odwiedził policjant - młodszy aspirant sztabowy Grzegorz Gorski z Komisariatu Policji w Korfantowie. Pan Policjant przypomniał uczniom o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku i uwrażliwiał na czyhające zagrożenia w różnych miejscach, np. na kąpieliskach, podczas podróży, w kontaktach z nieznajomymi, na spotkaniach towarzyskich, itd. Podkreślał, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych zdarzeń. Dziękujemy Panu Gorskiemu za cenne wskazówki

View the embedded image gallery online at:

kat. IV-VI

I miejsce: Nikola Kubiak