Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 10 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji. Podczas prelekcji pan policjant przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii.

Czesław Niemen był człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym, znanym głównie jako muzyk i wokalista. Warto jednak podkreślić, że dał się nam poznać także jako świetny kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów, grafik, projektant płyt, fotograf i poeta a sztuka wypełniła całe jego życie.
Dlatego już dziś bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w X WOJEWÓDZKIM FESTIWALU PIOSENEK CZESŁAWA NIEMENA, który odbędzie się 23 lutego 2024r.

Dyrektor SP nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polska tradycję oraz jak corocznie były wystawiane w naszej szkole. Tegoroczne jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów 4-tych klas pod opieką pani katechetki Anny Cieśli.

Przesyłamy galerię zdjęć z konkursu na świąteczny sweterek. Wśród uczniów zostało nagrodzonych 6 osób z kolei wśród pracowników i nauczycieli 7.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

22 grudnia nasi uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursach świątecznych organizowanych przez świetlicę szkolną, samorząd uczniowski oraz klub fotograficzny.

Gratulujemy ?

Świetlica szkolna początkiem grudnia zorganizowała konkurs na pracę plastyczną pt. "Portret Św. Mikołaja". Wyniki konkursu podamy już wkrótce. Tymczasem wszystkim artystom życzymy powodzenia i dziękujemy za wasz udział.

Zorganizowała: Daria Duraj

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia świetlica szkolna wraz z uczniami przygotowała kartki świąteczne do Hospicjum w Nysie w ilości 60 sztuk.

Życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt!!

20 grudnia 2023 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs świąteczny pt. ”Boże Narodzenie – historia i zwyczaje świąteczne”.
W konkursie udział wzięło 14 uczniów z klas IV. Natalia Pejas I Piotr Preusner odpowiedzieli na najwięcej pytań konkursowych, czyli dobrze znają zwyczaje świąteczne. Gratulujemy im.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia
Samorząd Uczniowski składa serdeczne życzenia.

Zdrowych, radosnych i prawdziwie rodzinnych Świąt
oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2024.

w kategorii klasowej zwyciężyła klasa IVa
w kategorii indywidualnej: Nikola Kubiak i Antoni Zaleski

Gratulujemy - nagrody wręczymy na piątkowym apelu.