Ogłoszenie wyników konkursu

III miejsce: Denis Świtała, Oliwer Raczyński

wyróżnienie: Marlena Mamak, Wiktoria Kufalska

Gratulujemy!

Klasa VIa wybrała się w środę, 06.10. 2021 r. na zajęcia terenowe z biologii. Naszym celem było rozpoznawanie w miejskim parku mszaków, paprotników oraz roślin nasiennych. Wyposażyliśmy się w lupy, karty pracy oraz lornetki. Kilkugodzinne zajęcia i poznawanie żywych okazów dało nam dużą przyjemność.

Po intensywnej pracy czekało nas jeszcze ognisko i zabawa w kalambury. To był bardzo udany dzień

JF

Dnia 30.09.2021 r. w Naszej Szkle zorganizowany został "Przystanek książka". Jest to miejsce, w którym uczniowie mogli zapoznać się z pozycjami z naszej biblioteki, wziąć do ręki, przeczytać. Książki zaintrygowały uczniów, przez co stanowisko było chętnie przez nich odwiedzane.

View the embedded image gallery online at:

Samorząd Uczniowski pragnął spędzić na świeżym powietrzu, niestety mimo zamówionej pogody, natura nie okazała się łaskawa. To nie przeszkodziło jednak, by miło spędzić czas na wspólnej zabawie. Liczne wyzwania w formie zabawowej np. która z klas utworzy dłuższy wężyk, nie koniecznie trzymając się tylko za ręce, czy przekładanie ściągniętych butów, jeden za drugim w ciągu minuty, to tylko niektóre z zadań, którym musieliście sprostać.

Wszystkim krawaciarzom i zwolennikom kolorowych skarpetek pragnę serdecznie podziękować, to dzięki Wam ten dzień nie był jak co dzień.

Opiekun SU Angelika Żabińska

W ramach "Gminnego Turnieju Trzeźwości" odbyły się zawody w piłce nożnej, prelekcja z młodzieżą oraz konkurs plastyczny, aby promować życie wolne od nałogów.
Dnia 29.09.2021r. wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu na temat "Promocji życia wolnego od używek i uzależnień".
A oto nasi laureaci:
I miejsce Patryk Kniaź,
II miejsce Nikola Kubiak,
III miejsce Oliwer Raczyński, Nadia Kamrat, Magdalena Stangret, Agnieszka Preusner i Zofia Niewiadowska.
Wyróżnienia otrzymali Amelia Brodkorb, Patryk Starzyński, Nikola Zadrożna, Magdalena Iżykowska, Klaudia Grzegorzewicz, Denis Świtała, Wojciech Luchowski i Tomasz Kniaź.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszego powodzenia w zdobywaniu szczytów.

26 WRZEŚNIA - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Czy warto uczyć się języków obcych?

Wiadomo – wszyscy wokół opowiadają, że należy znać języki obce i że życie z umiejętnością posługiwania się choćby angielskim jest lepsze i łatwiejsze. A ty i tak ciągle zastanawiasz się, po co zakuwać obce słówka i regułki gramatyczne… Może zebrane poniżej argumenty przekonają cię, że jednak warto się pomęczyć ?.

Żyjemy w erze cyfryzacji i otwartych granic – oczywistym jest, że umiejętności życiowe i zdolność radzenia sobie z problemami współczesnego świata są ważniejsze od wiedzy podręcznikowej. Wyobraźmy sobie waszą przyszłość, czyli wasze życie za kilka i kilkanaście lat – tak naprawdę nie wiemy, jak będzie wyglądał świat, a eksperci od foresightu (czyli przewidywania przyszłości na podstawie badań naukowych) twierdzą, że 60% zawodów, w których ludzie będą pracować w ciągu najbliższych 10 lat, jeszcze nie powstało. Najlepiej zaś będą sobie radzili ci, którzy potrafią się dostosować i zmieniać oraz… swobodnie komunikować w co najmniej jednym języku obcym!

W niedalekiej przyszłości wiele czynności będą wykonywać za nas maszyny (to w sumie już się dzieje – popatrz na samoobsługowe kasy w supermarketach czy automatyczne samochody!) i z tego względu na rynku pracy poszukiwane będą osoby wyróżniające się wysokim poziomem tzw. life skills – umiejętności XXI wieku, do których zalicza się m.in. swobodną komunikację oraz posługiwanie się językami obcymi. Współpraca między ludźmi różnych narodowości i kultur staje się coraz bardziej powszechna, a umiejętność radzenia sobie w środowisku online już dziś jest niezbędna!

Na dzisiejszych lekcjach języka angielskiego rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto uczyć się języków obcych oraz próbowaliśmy zapamiętać słowo CZEŚĆ i DZIĘKUJĘ w różnych językach świata. Na koniec próbowaliśmy się wydostać z escape roomu, który dotyczył kultury Wielkiej Brytanii.

22 września gościliśmy w naszej szkole policjanta z Komisariatu Policji w Korfantowie – pana Grzegorza Gorskiego, który przedstawił uczniom zasady zachowania bezpieczeństwa w różnych miejscach i podczas różnych sytuacji społecznych. Uwrażliwiał młodzież na możliwe zagrożenia m.in. w trakcie spędzania wolnego czasu, w kontaktach z nieznajomymi oraz w drodze do i ze szkoły. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu - zadawali pytania i dzielili się własnymi refleksjami. Dziękujemy Panu Gorskiemu za cenne informacje i wskazówki.