26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ).

To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.

W ramach  obchodów  do 800 milionów Europejczyków z 47 państw kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków  i to niezależnie od wieku.

Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

W naszej szkole pozdrawialiśmy się w różnych językach, na drzwiach pracowni wisiały karty z podstawowymi wyrazami w różnych językach. Na 15 i 20 minutowej przerwie w Sali 2.19 można było posłuchać piosenek i pozdrowień w różnych językach. Ponadto uczniowie losowali zadania i chętnie je wykonywali w nagrodę za słodką niespodziankę. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się projektowanie koszulek mających na celu popularyzację nauki języków obcych.

Z pewnością Europejski Dzień Języków Obcych możemy zaliczyć do udanych.

10 czerwca br. odbył się krótki apel podsumowujący pracę klubu europejskiego. Przygotowany filmik zawierał comiesięczne działania. Najważniejszym punktem dzisiejszego spotkania było ogłoszenie zwycięzcy w konkursie na „Najlepszą klasę”.

I miejsce: klasa III c

II miejsce: klasa III a

III miejsce: klasa VII a

Gratulujemy i dziękujemy za miłą zabawę.

Nie jest łatwo recytować poezję i to w dodatku w obcym języku. Jednak nasi uczniowie potrafią to robić i to doskonale. W tym roku wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w naszym konkursie bo aż 18 z języka angielskiego i 5 z języka niemieckiego zatem miałyśmy nie łatwe zadanie by wyłonić zwycięzców.

Wyniki konkursu z języka niemieckiego:

I miejsce: Anna Staszków

II miejsce: Przemysław Kurek

III miejsce: Anna Koszyk i Maja Apostel

Wyniki konkursu z języka angielskiego:

I miejsce: Maria Dobrowolska

II miejsce: Kacper Szóstka

III miejsce: Izabela Macków i Karina Klose

Wyróżnienie: Magdalena Bogon i Patrycja Król

Bardzo serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom ;-)

Nauczycielki języków obcych

Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Organizowane są parady, imprezy, koncerty, a na cześć patrona Zielonej Wyspy wznoszone są toasty.

W naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Świętego Patryka 18 marca, poprosiliśmy wszystkich, aby tego dnia założyli coś zielonego.

Od rana mogliśmy usłyszeć irlandzką muzykę, a na 20 min. przerwie uczniowie rozwiązywali test o św. Patryku oraz kolorowali symbole tego święta. Jednym z zadań było przyozdobienie zielonego balonika.

Mamy nadzieję, że miło spędziliście ten dzień.

Życzymy wszystkim dużo szczęścia i dziękujemy, że ubraliście się na zielono ;-)

Klub Europejski

27 lutego w naszej szkole mogliśmy zobaczyć naszych uczniów i nauczycieli w różnych przebraniach. W ten sposób chcieliśmy uczcić koniec karnawału.

Ranking najbardziej przebranych klas:

Wielu uczniów naszej szkoły odnosi niesamowite sukcesy sportowe. Dlatego chcielibyśmy wszystkim pokazać w jakich dziedzinach sportowych nasi uczniowie są najlepsi.

Klub Fotograficzny życzy wszystkim sportowcom jeszcze wielu, wielu sukcesów ;-)

Montaż: Izabela Maćków

W tym miesiącu Klub Fotograficzny przygotował świąteczne wydanie naszych wiadomości.

Za montaż dziękujemy naszej wspaniałej Izie Maćków

Zapraszamy do obejrzenia i życzymy Wesołych Świąt.

W oczekiwaniu na święta Klub Europejski przygotował dla wszystkich klas kreatywne zadanie. Uczniowie musieli ozdobić worek świętego Mikołaja, a następnie powiesić go na drzwiach swojej klasy. Śmiechu i dobrych humorów nie brakowało.

7 listopada Klub Europejski odwiedził wszystkie klasy z prezentacją: Jak Polska stała się członkiem Unii Europejskiej? Zdecydowaliśmy się przeprowadzić taką krótką prelekcję ze względu na obchody 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zostały również wykonane zdjęcia dekoracji patriotycznych, a już niebawem będą ogłoszone wyniki konkursu.

1 października 2018 Klub Europejski zorganizował kawiarenkę z okazji Dnia Chłopaka. Słodkości nie brakowało i wszyscy zajadali się smakołykami.

Również uczciliśmy zwycięstwo naszych siatkarzy, w holu szkoły puściliśmy filmik z wręczenia pucharu i medali dla Polaków – jesteśmy z nich dumni!

Wisienką na torcie okazały się zdjęcia naszych chłopaków jak zawsze uśmiechniętych i zadowolonych z życia – Panowie jeszcze raz wszystkiego najlepszego ;-)