„BHP w czasie koronawirusa”

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole:

z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.

Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku szkolnego/obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

Organizacja polega na tym, że nasi uczniowie będą uczestnikami procesu dydaktycznego poprzez platformę opolska e-szkoła „dziennik elektroniczny” oraz inne dostępne komunikatory.

Wszelkie prace wykonywane przez ucznia od 25 marca 2020 r. i odsyłane drogą elektroniczną do nauczyciela mogą podlegać ocenianiu.

Dyrektor szkoły informuje, że w celu realizacji obowiązków wynikających z § 1 pkt 5 Rozporządzenia MEN w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19 z dnia 20 marca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 493), na indywidualne konto ucznia w dzienniku elektronicznym zostaną przekazane poniższe dokumenty:

  1. 1)hasło dostępu do Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej, na której znajdują się            e-podręczniki;
  2. 2)plan działań w postaci tabelki.

Tabele umieszczane są również na stronie internetowej szkoły: www.sp2korfantow.pl

Informuję, że pedagog szkolny pozostaje do dyspozycji uczniów i Państwa w godzinach 9.00 – 12.00 w każdy dzień tygodnia.

Kontakt z pedagogiem:

tel. 605942494

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracownicy administracji i obsługi pełnią w szkole tylko niezbędne dyżury. Prosimy                                   o ewentualny telefoniczny z pracownikami sekretariatu w godz. 8:00-13:00 (tel. 774365233)

Wszystkie szkolne obiekty są zamknięte dla osób postronnych (szkolne boiska, hala sportowa, siłownia zewnętrzna).

W każdej sprawie można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej:                   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z dyrektorem szkoły Małgorzata Sinicka : 602177115

Kontakt z nauczycielami uczącymi w klasie został przekazany poprzez e-dziennik.

Zwracam się do Państwa o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej.

To na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Wszelkie kontakty mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci. Służymy Państwu również pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.

Z poważaniem

Dyrektor szkoły


Drodzy uczniowie!

Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.

Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia żadnego z Was z obowiązku szkolnego /obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

Organizacja nauki polega na tym, że jesteście uczestnikami procesu dydaktycznego poprzez platformę edukacyjną opolska e-szkoła „ dziennik elektroniczny”,.

Jako dyrektor szkoły, informuję, że na Twoją skrzynkę /stronę w dzienniku elektronicznym będą przychodziły komunikaty. Proszę o dokładne ich przeczytanie!

Zwróć szczególną uwagę na:

  1. hasło dostępu do Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej, na której znajdują się                       e-podręczniki;
  2. plan działań w postaci tabelki.

Tabele umieszczane są na stronie internetowej szkoły: www.sp2korfantow.pl

Nie opuszczaj własnego mieszkania! Szkolne obiekty są pozamykane oraz został wprowadzony na nie zakaz wstępu.

Kontakt z nauczycielami uczącymi w Twojej klasie został przekazany poprzez e-dziennik.

Zwracam się z prośbą o przestrzeganie wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych. Niestety, wg informacji WHO, młodzi ludzie też są narażeni na zakażenie.  

     Wszelkie kontakty ogranicz do Internetu lub innych środków komunikacji.

   Pamiętaj, że dyrekcja szkoły i wszyscy nauczyciele pozostają do Waszej dyspozycji!

                                                                                        Życzę spokoju i sukcesów w e- nauce!

                                                                                                       Dyrektor szkoły

Drodzy Rodzice!

Prosimy o zapoznanie się z podstawowymi środkami ochronnymi przeciwko koronawirusom. Poznajcie Państwo metody zapobiegania zakażeniom i zmniejszcie ryzyko infekcji u siebie i dzieci. Poniżej ulotka informacyjna

 

 

ULOTKA

INFORMACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie,

jako administrator obiektów położonych przy ul. A. Mickiewicza 1 ( szkoła)

oraz A. Mickiewicza 3 (hala sportowa),

należących do szkoły, w celu ochrony rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa

zakazuję wstępu

obcym osobom na teren posesji szkolnej, w tym na teren obiektów sportowych.

Informuję, że o każdym naruszeniu zakazu będą informowane służby porządkowe.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

                                                                                                 Dyrektor szkoły