Po czteroletniej przerwie powróciła akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam". To wspólne przedsięwzięcie środowiska nauczycieli bibliotekarzy, w którym co roku bierze udział ponad kilkaset tysięcy osób, odbyło się dzisiaj, czyli 7 czerwca.

O godzinie 10.45 udaliśmy się na boisko szkolne celem czytania ulubionych książek. Każdy trzymał w ręku swoją lekturę. Było mnóstwo ekscytacji, dobrej zabawy, no i czytania oczywiście. Uczniowie wymieniali się tytułami, reklamowali swoje pozycje książkowe. To niesamowite, jak taka akcja potrafi zbliżyć i pokazać, że czytać każdy może.

Po 30-minutowym obcowaniu z literaturą, mogliśmy obejrzeć film, który został nagrany na tę okoliczność. Akcja ta miała na celu zainteresować czytelnictwem uczniów, bo przecież "czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała". Czekamy na kolejną masową akcję czytelniczą.