"MOJA TWOJA NASZA BIBLIOTEKA!"pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczny XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek trwający od 8 do 15 maja 2023 roku: "Święto Bibliotek" to świetna okazja dla organizatora różnych imprez i akcji promujących bibliotekę i książkę.
W tym roku do wspólnej zabawy czytelniczej zaprosiliśmy "Motylki", "Żabki" i "Sówki" z Zespółu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie.
12 maja podczas spotkania starsze koleżanki czytały maluchom bajki oraz zadawały im zagadki czytelnicze.
Przedszkolaki obejrzały prezentację o bibliotece. Biblioteka przez cały rok, a w tym tygodniu szczególnie zachęcała wszystkich do korzystania z bogatego zbioru bibliotecznego oraz rozwijania pasji i zainteresowań.