Szkolne Koło PCK rozpoczęło cykl spotkań o higienie jamy ustnej z uczniami klas Ia i Ib ZSP w Korfantowie. Poprzez zabawę oraz ćwiczenia, zachęcamy dzieci do dbania o higienę jamy ustnej i pielęgnowania dobrych nawyków.
Korzystamy z pomocy, które powstały na potrzeby programu „Chroń dziecięce uśmiechy” - kolorowych, ciekawych dla dzieci materiałów edukacyjnych: zeszytu „Ja i moje zęby” oraz broszurki ze scenariuszami zajęć. Pozostałe pomoce są wynikiem kreatywności wolontariuszy Koła.
 Tym razem scenariusz zajęć dotyczył budowy i rodzajów ząbków oraz podstawowych zasad poprawnego dbania o nie i całą jamę ustną. Ciekawe opowiadanie, pogadanka, kolorowanki i zabawy pomagają  maluchom zapamiętać i utrwalić najważniejsze zdrowotne wskazania. Zresztą na zdjęciach widać, jakie zainteresowanie budziły zajęcia prowadzone przez Maję Apostel i Emilię Krakowską.
Maja i Emilia poprowadziły 06.03.2020 r. zajęcia w klasie Ia z ZSP w Korfantowie


Opiekun Sz .K. PCK
Jolanta Flakowska