Tradycją naszej szkoły stały się spotkania z interesującymi ludźmi nauki i kultury inicjowane przez Bibliotekę Miejską w Korfantowie.

            W tym roku nasza szkolna biblioteka znalazła się wśród organizatorów spotkania z Panią Barbarą Kosmowską w ramach projektu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej „Zaczytane Opole”.

            W związku z tym we wtorek 21 września 2021 mieliśmy zaszczyt gościć Panią Barbarę Kosmowską – autorkę znanych i lubianych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które cieszą się uznaniem nie tylko czytelników, lecz również zdobywają liczne nagrody, m. in.: Nagroda Książki Roku IBBY 2003 dla powieści „Buba”, nagroda Książka Przyjazna Dziecku dla powieści „Kolorowy szalik” i „Niezłe ziółko”. Pani Kosmowska była też wielokrotną laureatką najważniejszego dla twórców dziecięcych konkursu – Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren.

            Podczas spotkania autorka przybliżała nam swoją twórczość, odpowiadała na liczne pytania dotyczące pisania i zainteresowań. Dowiedzieliśmy się, że dewizą autorki jest: „Jeśli pisać, to tylko ciekawie. Ciekawie i mądrze albo…wcale”. Swoją postawą zachęcała uczniów do realizowania swoich marzeń.

            Spotkanie z autorką minęło w tak miłej atmosferze, że nawet nie spostrzegliśmy, kiedy dobiegło końca. Było niezwykle wzbogacającym doświadczeniem,, pobudziło do refleksji, a przede wszystkim udowodniło, że piękna i wartościowa literatura powinna być stałym towarzyszem dnia codziennego.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym doszło do tego spotkania oraz uczestnikom.