Klub Młodego Odkrywcy szperacze eksperymentuje i odkrywa nowe obszary do działania zdalnego. Cały czas spotykamy się w Teamsie i to nie tylko w Klubowym gronie. Pod koniec listopada mogliśmy przyjrzeć się pracy innych klubów, w tym KMO Binuli (Źródło) z Gruzji. A to wszystko dzięki IX Forum KMO w Centrum Nauki Kopernik. Poniżej znajduje się link do tego wydarzenia: https://kmo.org.pl/pl/news/3443

Udział w Forum był niezwykłą przygodą nie tylko, dlatego że miał zdalną formę, ale też dlatego, że w tym roku Projekt Klub Młodego Odkrywcy obchodzi 18 urodziny. My w Projekcie uczestniczymy od 8 lat. W tej chwili to program obejmujący zasięgiem ponad 900 klubów w kilku krajach. Zapraszamy do zapoznania się z tym jak działa obecnie i czym jest dla osób z nim związanych: https://kmo.org.pl/pl/news/3456

Z dużą radością przyjęliśmy propozycję udziału w zdalnych zajęciach w ramach „Programu nauka dla Ciebie” To seria zdalnych warsztatów poprowadzonych przez trenerów Centrum Nauki Kopernik w obszarach: e-Laboratoria, e-Naukobus i e-Planetobus. Jesteśmy zarejestrowani i czekamy na wyznaczenie terminu zajęć.

Oczywiście, nie tylko wypływanie na szerokie, w tym międzynarodowe wody nas intryguje. Dzięki naszym spotkaniom wypracowaliśmy plan na mikroprojekt o roboczym tytule „Czyste ręce” i startujemy z „Domowymi laboratoriami”, do których mamy nadzieję zaprosić koleżanki i kolegów ze szkoły.

J.F., M.Z-M.

KMO Szperacze