Szkolne Koło PCK zbierało przez ponad dwa miesiące karmę dla zwierząt ze schroniska w Konradowej pod Nysą. W czwartek, 18.05.2023r. z darami odwiedziła schronisko czteroosobowa delegacja: Ola Gach, Wiktoria Wolak, Łukasz Bej i Kuba Pejas.

Na miejscu bardzo serdecznie przyjął nas pan Andrzej Jakubiszak, kierujący od lat placówką. Otrzymaliśmy, jako szkolne, koło, ale też i SP2 w Korfantowie, serdeczne podziękowania za przywiezioną karmę, bo jak wiadomo potrzeby placówki w tym względzie są ogromne.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej jest schroniskiem międzygminnym utworzonym przez 6 gmin: Nysa, Otmuchów, Paczków Skoroszyce, Głuchołazy i Prudnik

Na terenie schroniska znajdują się 4 boksy dla psów, które podzielone są na 13 wybiegów. Schronisko przystosowane jest do utrzymywania ok. 60 zwierząt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przynieśli karmę dla piesków i kotów.

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Jolanta Flakowska