29 września, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najwyraźniejszymi beneficjentami są dzieci, a czytanie na głos pobudza ich wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Głośne czytanie, jest motywem przewodnim święta, jest też dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu.

         29.09.2020r odbył się w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Biblioteka szkolna przygotowała wiele imprez promujących czytelnictwo.

           Uczennice z klasy ósmej nadały przez szkolny radiowęzeł audycję o zaletach czytania. Wszyscy nauczyciele zaangażowali się w akcje i każdy rozpoczynał lekcję od głośnego czytania fr. ulubionej książki. W bibliotece na przerwach również starsi, głośno czytali młodszym. W holu szkoły stanął PRZYSTANEK KSIĄŻKA, przy którym można było zatrzymać się i poczytać. Tegoroczne święto, obchodzone w naszej szkole, było okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniów, gdyż jest to jedna z dróg, dzięki której uczniom są proponowane gotowe wzorce do naśladowania.

Maja Posyniak

Jagoda Chudek