Polsko kochana, dziś święto Twoje.

Dlatego właśnie z flagą stoję.

W hołdzie żołnierzom, w hołdzie wolności.

W hołdzie poczucia ludzkiej godności.

„Niepodległość” K. Bayer/ A. Wacławski

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję
w latach 1772-1795, powstaniach narodowych, smaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność. Ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał pierwszy marszałek Polski - Józef Piłsudski.

Niestety w tym roku nie mogliśmy się razem spotkać i świętować tylko przygotowaliśmy krótki program artystyczny.

 

 

Złożenie kwiatów pod pomnikiem

W 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pod pomnikiem złożyliśmy kwiaty.

Na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Ryszardem Dusiem i Wiceprzewodniczący Rady Stanisławem Nasienniakiem złożyli pod pomnikiem wiązankę kwiatów. Wiązankę kwiatów złożyła również delegacja
z naszej szkoły wraz z proboszczem.