15 października 2021. w naszej szkolnej bibliotece miała miejsce ,,Noc Bibliotek 2021”. To już VII edycja tej ogólnopolskiej akcji, która tym razem odbywała się pod hasłem ,,Czytanie Wzmacnia”. Celem takich działań jest zachęcenie czytelników do częstszego korzystania z bibliotek. Autorzy przedsięwzięcia chcą ukazać biblioteki jako ciekawe miejsca spotkań z książką. W tym roku, w piątkowy wieczór w gościnnych progach naszej książnicy pojawiło się 38 uczestników. Czekało na nich wiele niespodzianek. Wierszykowaliśmy, przebieraliśmy się za bohaterów literackich, rozwiązywaliśmy różne zagadki detektywistyczne. Mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładzie Unisono w Wielogłosie (naukowcy tego projektu właśnie w tym dniu gościli w naszej szkole). Po wysiłku intelektualnym, udaliśmy się na literacką kolację, którą przygotowała pani Ania. Sponsorem posiłku była Rada Rodziców. Ostatnim punktem spotkania był seans filmowy. Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowało film pt. ,,Operacja: Człowiek w czerni”. Uczestnicy otrzymali zakładki do książki oraz legitymacje detektywistyczne. Radosne uśmiechy towarzyszyły wszystkim, miejmy nadzieję, że często będą gościć w szkolnej bibliotece. Kolejne nocne spotkanie w bibliotece już w 2022 roku. Z niecierpliwością czekamy!