Co to był za dzień!
 
Dzień Ziemniaka, zorganizowany i przeprowadzony przez połączone siły Samorządu Uczniowskiego oraz Klubu Młodego Odkrywcy Szperacze, zaspokoił naszą ciekawość, potrzeby naukowe i napełnił brzuszki.
 
Zgodnie z szczegółowo opracowanym harmonogramem, wszyscy uczniowie szkoły uczestniczyli w prezentacji na temat ziemniaka, pokazie działania ziemniaczanego zegara, naukowych eksperymentach – wykrywaniu skrobi i obserwacji mikroskopowej ziaren skrobi z bulwy ziemniaka.
 
Każda z grup na zakończenie zmagań naukowych zaproszona została na pyszny ziemniaczany poczęstunek przygotowany przez panie kucharki. Były pieczone ziemniaczki, frytki, kluski śląskie i kopytka. Mniam.
 
Byłoby znakomicie gdyby, obchodzony w tym roku 27.10. Dzień Ziemniaka stał się nasza szkolną tradycją.
 
 
Angelika Żabińska
Marzena Zawadzka – Maćków
Jolanta Flakowska