W dniach 6-7 czerwca 2022 klasa VIIa wybrała się na 2-dniową wycieczkę w Beskid Śląski i Żywiecki. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od Żywca, gdzie odwiedziliśmy Pałac Habsburgów, Domek Chiński, Kościół Św. Krzyża, Ratusz i Rynek.

Następnie pojechaliśmy do Międzybrodzia Żywieckiego, gdzie wjechaliśmy kolejką na Górę Żar, mogliśmy podziwiać piękne widoki na Jezioro Żywieckie i sąsiednie pasma górskie. Kolejnym punktem programu było miejsce zakwaterowania, gdzie zjedliśmy pyszny obiad, a wieczorem spędziliśmy czas przy ognisku.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Istebnej, zwiedziliśmy Regionalną Izbę Przyrodniczą. Największe zainteresowanie wzbudziła wizyta w Izbie Regionalnej tzw. "kurnej chacie", gdzie zapoznaliśmy się z ekspozycją góralskich sprzętów

i instrumentów muzycznych. Kolejnym punktem programu był przejazd do Wisły, a tam odwiedziliśmy skocznie im. Adama Małysza oraz galerię trofeów sportowych mistrza, łącznie z kryształowymi kulami i medalami olimpijskimi.

Wszyscy z wycieczki wrócili w dobrych humorach i mają nadzieje, że chwile spędzone wspólnie na długo pozostaną w pamięci.

 

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych