W roku szkolnym 2021/2022 grupa uczniów (10 osób) z klasy Vb wzięła udział w innowacji pedagogicznej z języka angielskiego „Reading is fun”. Wprowadzenie innowacji podyktowane było chęcią uatrakcyjnienia nauczania języka angielskiego oraz rozszerzeniem nauczanego materiału. W zajęciach uczestniczyli głównie uczniowie zdolni, a spotkania odbywały się w ramach dodatkowej godziny raz w tygodniu.

W trakcie realizacji zajęć można było zauważyć zainteresowanie uczniów oraz przejęcie inicjatywy, sami promowali tematy zajęć. Niewątpliwą zaletą był fakt, że była to mała grupa dzieci, zmotywowanych do pracy, przychodzących z uśmiechem na twarzy i wykonujących wszystkie zadania z niebywała starannością.

Podczas realizacji, uczniowie wykazali się kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem. Dzięki książeczkom, artykułom, filmikom i piosenkom zauważyli, że nauka może być przyjemna i efektywna. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tą innowacją, a wręcz dumni, że są w stanie przeczytać anglojęzyczne książeczki lub zaśpiewać oryginalną piosenkę

w języku obcym. Doskonalili przez to umiejętność słuchania oraz tworzenia prostych wypowiedzi ustnych. Dzięki wszystkim tym działaniom wzrosło zainteresowanie uczniów nauką języka angielskiego.

W przyszłym roku oczywiście będziemy nadal kontynuować naszą pracę.

 

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych