Święto naszej planety oraz nauk przyrodniczych obchodziliśmy w naszej szkole 06.04.2022 r. Cykl wydarzeń uroczyście otworzyła pani dyrektor Małgorzata Sinicka, a muzyczny akcent zapewniła klasa 5b. Uczniowie, przygotowani przez panią Barbarę Rosińską, zaśpiewali piosenkę Ekorock, apelując o poszanowanie błękitnego globu.

Wszyscy uczniowie zostali zachęceni do zapoznania się z gazetką omawiająca, jakże ważne w dzisiejszych czasach, odnawialne źródła energii, oraz do udziału w konkursie fotograficznym „Wiosenne barwy w obiektywie”. Informacja o konkursie przygotowanym i prowadzonym przez panią Annę Szejdewik we współpracy z Klubem Fotograficznym jest zamieszczona na obydwu szkolnych stronach. Bardzo zachęcamy do udziału!

Gwoździem, a właściwie gwoździami obchodów były pokaz i warsztaty naukowe. Pan Mateusz Łucki prowadzący firmę EduEvent w bardzo ciekawy sposób ukazał wybrane prawa i procesy chemiczne. Interaktywny pokaz obudził ciekawość uczestników, którzy chętnie szukali odpowiedzi na pytania pana Mateusza i uczestniczyli w doświadczeniach.

Uczniowie klas 4-6 oraz 7b mieli okazję uczestniczyć w interaktywnych warsztatach przygotowanych przez KMO Szperacze. Na siedmiu stanowiskach można było do woli eksperymentować, budować, konstruować i doświadczać.

KMO Szperacze

Jolata Flakowska