Znakomita pogoda w minioną środę – 15.06.2022 r., sprzyjała rowerowej wyprawie KMO Szperacze do Fabryki Robotów w Mosznej. Spotkaliśmy się tam z jej właścicielem, panem Sebastianem Kucharskim, który opowiedział nam o swojej pasji oraz o wystawie. Osiągnięciom pana Sebastiana przyglądaliśmy się z dużym podziwem.

Po zwiedzeniu wystawy przejechaliśmy do Zamku w Mosznej. Pałac, marketingowo nazywany dziś zamkiem, jest wyjątkowy z kilku powodów. Dziś działa jako hotel, restauracja, olbrzymi park, do którego zjeżdżają mieszkańcy i turyści, idealna sceneria do sesji ślubnych, a także miejsce spotkań i historyczny labirynt wspomnień, który prowadzi nas w przeszłość Śląska, do Bytomia i Katowic. A to wszystko za sprawą dawnych właścicieli Mosznej - rodziny von Tiele-Winckler.

Nasza ekipa skorzystała z dobrodziejstw parku, gdzie piknikowaliśmy i rozegraliśmy finały „Rakietkowego turnieju”. W strzelaniu z wytworzonych przez klubowiczów piankowych rakietek mistrzynią została Marlena Przybyła. Miejsca drugie i trzecie zajęły kolejno: Emilia Sinicka i Hania Mirecka. Nagrody rzeczowe zostały wręczone zwyciężczyniom pod okazałym dębem, przy dźwiękach świeżo uruchomionej fontanny.

Niestety, wszystko, co dobre kiedyś się kończy i trzeba nam było wracać do szkoły. A udało się nam dotrzeć cało i zdrowo dzięki opiece pań Katarzyny Sokół i Anny Cieśli, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Opiekunki KMO

Jolanta Flakowska

Marzena Zawadzka-Maćków

 

 

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych